Każdy kto spojrzy na 77. przegląd z pewnością przyzna, że na brak wiedzy to nie można w tym wydaniu narzekać. Do tego jeszcze informacja o ciekawym newsletterze, recenzja książki o tematyce sourcingu i zestawienie miejsc gdzie można publikować ogłoszenia rekrutacyjne za darmo. Naprawdę jest w czym wybierać i czym się inspirować.

Gdzie publikować darmowe ogłoszenia z ofertami pracy?

Kwestie tego gdzie publikować darmowe ogłoszenia z ofertami pracy warto rozważyć. Jak się bowiem okazuje w Internecie można znaleźć naprawdę sporo serwisów gdzie nasze oferty pracy opublikujemy zupełnie za darmo. o czy warto tam publikować a także co te serwisy mają nam do zaoferowania. Warto przetestować je samemu aby się o tym przekonać.

Dzięki Element ATS mamy pełną listę takich serwisów zebraną w jednym miejscu i nic tylko korzystać doceniając przy tym pracę jaką włożyli w to aby przygotować takie zestawienie 🙂

BeeTech Newsletter – specjalnie dla rekruterów IT

W obszarze HR stopniowo pojawia się coraz więcej ciekawych newsletterów, do których warto się zapisać aby otrzymywać regularnie porcję użytecznej wiedzy w temacie różnych zagadnień związanych z Human Resources. Czy jednak mieliście już do czynienia z newsletterem Bee Talents? Zapewne wiele osób zaglądających do mojego przeglądu o ile kojarzy już samą markę Bee Talents to nie słyszało jeszcze o BeeTech Newsletter. Na szczęście nadal nie jest za późno aby to nadrobić 🙂

Ostnio choćby była okazja dowiedzieć się więcej na temat testerów oprogramowania i choćby tego czym się rózni tester manualny od automatyzującego. Warto zajrzeć do porcji wiedzy prosto od Bee Talents, którą znaleźć możecie na HRlitycznym:

Jeśli chcecie więcej wiedzy z obszaru IT aby lepiej zrozumieć ten świat z perspektywy rekrutacji to zachęcamy serdecznie do zapisania się na newsletter:

Super Source Me – poznaj źródło wiedzy na temat sourcingu

Sourcing to temat bez wątpienia ciekawy i jedno z tych zagadnień związanych z rekrutacją, w obszarze których mogłoby się wydawać, że do tej pory zostały już powiedziane niemal wszystko. W końcu znaleźć można różnorodne kursy a i przeróżnych treści czy to na zagranicznych czy polskich serwisach HR trochę się znajdzie. Faktem jest, że gdy dobrze się poszpera w Internecie to źródeł wiedzy trochę się znajdzie.

Jednak tak na dobrą sprawę ta wiedza rozsiana jest po różnych miejscach i nieco brakowało takiego uporządkowania tego wszystkiego. Zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z sourcingime możliwość czerpania wiedzy z jednego źródła gdzie jest przedstawione w uporządkowany i co ważne praktyczny sposób z pewnością byłoby nieocenione.

Kasia Tang i Karolia Latus postanowiły więc stworzyć takie źródło wiedzy na temat sourcingu i efektem ich prac jest książka Super Source Me. My już mieliśmy okazję zapoznać się z tym tytułem czego efektem jest recenzja na łamach naszego serwisu. Już teraz możemy zdradzić, że również osoby bardziej zaawansowane w zagadnieniach sourcingowych mogą się zainteresować tym tytułem i ciekawe czy choćby test wiedzy sourcingowej na niczym ich nie „zagnie” 😉Ciekawe zestawienia od HRlityczny

Robiąc tradycyjny przegląd ciekawych materiałów z obszaru Human Resources nie sposób pominąć zestawień, które znaleźć można w serwisie HRlityczny. Najpopularniejsze z nich to bez wątpienia zestawienie wydarzeń, do którego warto zaglądać nawet kilka razy w tygodniu gdyż regularnie aktualizujemy je o nowe eventy. Jednak poza nim jest też zestawienie ciekawych raportów HR oraz podcastów, które warto słuchać w wolnych chwilach, na przykład jadąc do pracy.

Ciekawe materiały HR znalezione w sieci