HRlityczny to serwis kierowany przede wszystkim do przedstawicieli branży HR, oraz pasjonatów tej branży. Jego celem jest być agregatem źródeł wiedzy pozwalającym łatwiej poszerzać swoje kompetencje z zakresu różnych obszarów Human Resources.

Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do informacji, co pozwala poszerzać zasoby swojej wiedzy w praktycznie nieograniczony sposób. Można tutaj znaleźć odpowiedź na jakich eventach branżowych warto bywać, jakie książki warto czytać nie ograniczając się jedynie do pozycji typowo branżowych. Jednak celem serwisu HRlityczny jest również spojrzeniem na HR z szerszej perspektywy, zwracając uwagę na to, jak bardzo przenika się innymi dziedzinami mogąc czerpać z nich konkretną wartość.

Wystarczy tutaj wspomnieć choćby o analityce czy marketingu internetowym, które mogą naprawdę skutecznie wspomóc wiele obszarów Human Resources. Przykładem może być rekrutacja, czy Employer Branding. W ich zakresie naprawdę można działać o wiele efektywniej, gdy wykorzysta się potencjał tkwiący w danych a także sięgnie po metody dotarcia do odbiorców jakie zapewnia e-marketing.